SHOWBIZ

Korab Shaqiri Shkëlqen në Londër: Fiton Çmimin “Platinum Prize” në Festivalin “World Master Open Music Competition”

Artisti i shquar Korab Shaqiri ka shkëlqyer sërish në skenën e muzikës artistike me triumfin e tij në festivalin prestigjioz…

Lëxo më shumë

Meriton Mjekiqi mes lotësh rrëfen se djali i tij 5 vjeçar vuan nga autizmi: Në Big Brother kam hyrë për të

Moderatori Meriton Mjekqi mes lotësh ka rrëfyer për jetën e tij personale dhe djalin 5 vjeçar të cilin tha se…

Lëxo më shumë

Fero publikon foto të vajzës së tij të vogël duke u falur

Reperi Fero ditë më parë bëri të ditur se ka hequr dorë nga muzika, duke iu përkushtuar fesë islame dhe…

Lëxo më shumë

Ndizet sheshi i Malishevës – Shala: Mal fest theu rekordet e pjesëmarrjes

Festivali tashmë tradicionalisht në shenjë respekti për diasporën theu pritshmeritë e organizatorëve duke mbledhur mijëra qytetarë që nën tingujt e…

Lëxo më shumë

E trishtë! Ndahet nga jeta motra e këngëtares së njohur shqiptare

Mëngjesin e sotëm, këngëtarja Gili ka ndarë lajmin e trishtë për vdekjen e motrës së saj. Gili ka njoftuar se…

Lëxo më shumë

Bukuroshja nga Drenica punësohet në TV, shkëlqen në paraqitjet e saj [FOTO]

Vajza nga Drenasi, Mejreme Hajdaraj e cila vetëm sivjet gëzon dy titujt e rëndësishëm: ‘Miss Elite World 2023’ dhe ‘Miss…

Lëxo më shumë

Violetë Kukaj dhe vajza e saj nuk pyesin për telashe, ja çfarë bëjnë

Violete Kukaj me të bijën po rikthehen sërish, këtë herë më të forta se kurrë. Dyshja po sjellin një këngë…

Lëxo më shumë

Në postimin për Butrint Imerin, Zhaklina ironizon keq Kiarën

Në një postim të bërë në rrjetin social ‘Facebook’ për ditëlindjen e Butrint Imerit, ku titulli ishte deformuar dhe eskaluar,…

Lëxo më shumë

Kosova do ta ketë pullën postare Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare me fame ndërkombëtare, Dua Lipa, sot do të nderohet zyrtarisht nga Posta e Kosovës, pasi ë do të…

Lëxo më shumë

Suedia e shpall zyrtarisht seksin sport, organizon Kampionatin Evropian të Seksit

Suedia e ka shpallur zyrtarisht seksin si sport, duke organizuar kështu Kampionatin Evropian të Seksit. Ky shtet është gati të…

Lëxo më shumë
Back to top button