SPORTTOP LAJMI

Robin Krasniqi i jashtëzakonshëm, fiton me KO ndaj Kharkohev

Robin Krasniqi është rikthyer në ring dhe te fitorja në boks.

Boksieri nga Kosova është përballur me rusin me pasaportë belge Timur Nikarkhoev.

Në këtë meç spektakolar u zhvilluar pesë raunde, pasi kundërshtari i Krasniqit u dorëzua dhe nuk ishte në gjendje për ta vazhduar luftën.

Ka qenë një duel shumë i mirë ku Krasniqi tregoi forcën e tij duke i dhënë disa goditje të fuqishme kundërshtarit të tij.

Ky meç nuk ishte për ndonjë titull, por fitorja i ndihmon boksierit kosovar që të kthehet në të ardhmen në luftërat për titujt e botës.

Me këtë fitore, Krasniqi e qon në 52 numrin e fitoreve, teksa ka edhe shtatë humbje.

Back to top button