LAJME

Gjenden eshtra në një fshat të Skenderajt, njësia për Krime Lufte del në vendngjarje

Dje është raportuar se në skaj të një rruge në fshatin Qubrel të Skenderajt, janë gjetur disa eshtra të vjetër, një kafkë dhe dyshohet se janë mbetje të vjetra të njerëzve, shkruan portali rajoni.org.

Njësitë policore kanë siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësia për krime lufte ka marrë me vete eshtrat (mbetjet kockore) dhe do të merrën me rastin.

Me urdhër të  prokurorit rasti iniciohet ‘Gjetje e kockave.

Back to top button