LAJME
TOP LAJMI

Hajnat thyejnë një xhami në Drenas, i vjedhin qindra euro

Imam i xhamisë, dje ka rapotuar në Stacionin Policorë se disa persona të panjohur me forcë kishin depërtuar brenda objektit të xhamisë dhe nga arka që mblidhen paratë për bamirësi kishin vjedhur paratë në vlerë prej 500 euro, shkruan portali rajoni.org

Ngjarja ka ndodhur në xhaminë e fahatit Kizhnarekë. Sipas ankuesit  vlera e demit të derës së objektit arrin rreth 970 euro.

Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti është duke u hetuar.

Back to top button