SPORT

Dënohet Taulant Xhaka.

Është marr vendim për Taulant Xhakën pas goditjes që i dha kundështarit, Nikola Katic, në derbin me Zyrichun.

Pas veprimeve josportive që bëri, Xhaka është dënuar me shtatë ndeshje moslojë për kartonin e kuq dhe një ndeshje tjetër për kartonin e tetë të verdhë.

Xhaka sot ka reaguar duke kërkuar falje.

” Ju më njihni si një lojtar emocional. Si dikush që nuk përmbahet, që jep gjithçka për ngjyrat e skuadrës në fushë. Dhe ne lojtarët, gjithashtu, jemi njerëz prej mishi dhe gjaku që reagojmë emocionalisht në situata të caktuara”, ka shkruar ai.

Back to top button