LAJME
TOP LAJMI

Shokon analisti, e quan idiot dhe e akuzon për spiunazh e tradhti kombëtare Edi Ramën

Në fakt Kosova eshte dasht me e anulu mbledhjen me lobuesin e Serbise ne Ballkan, kështu mendon analisti Nezir Kraki, i cili Edi Ramën e ka quajtur idiot që sipas tij e deshtoi, e kriminalizoi dhe e zbrazi Shqiperinë, raporton Gazeta Sociale.

“Ështe i vetmi shqiptar i bindur ne pafajesine e Serbise edhe per masakrat e krimet e pranuara nga gjithe bota”, ka shkruar ai.

Ai tutje tha se “deri tash spiunet dhe ithtaret shqiptarë te sllavizmit ballkanik vepronin fshehurazi. Sot kemi figura publike, gazetarë e politikanë qe publikisht veprojne ne interes te Serbise. Rrugen e hapi Batoni tash keta i shkojne pas. Dhe mos harroni, prej vitit 1912 deri sot, kurre Serbia s’ka arrite me rekrutu argat shqiptar ne pozita te larta shteterore. Eshte hera e pare ne historine shqiptare qe shteti shqiptar rreshtohet ne anen e Serbise ne perpjekjen e saj per zhdukjen e Kosoves si shtet”.

Sipas tij Qasja e Ediot Rames ne raport me Serbine eshte pike per pike qasja e batonit kur kerkonte ne kohen e grenellit « mirekuptim dhe harrim te krimeve serbe » ne interes te Jugosllavise se re bashkim-vllaznuese. Se Edioti personalisht nuk e di mire ku gjendet Pea e lere më Leposaviqi.

Back to top button