LAJME
TOP LAJMI

“Po vij në Rubikon, po flas-Po dojnë prapë me më burgosë…”- Adriatik Kelmendi publikon bisedën me Albin Kurtin

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Klan Kosova, Adriatik Kelmendi, ka ‘zbardhur’ një bisedë të disa viteve më parë me Albin Kurtin, atëherë lider i opozitës.

Kelmendi ka publikuar bisedën e plotë me Kurtin dhe kohën kur i njëjti i kërkonte të ishte mysafir në emisionin Rubikon pasi frikësohej se po e burgosnin, duke iu referuar opozitës së sotme.

“Po vij në Rubikon, po flas, mbase më krijohet njëfarë mbrojtje, alarmohen popullata, nuk iu lëshojmë rrugë tendencave totalitare të tyre… Se sot jam unë, nesër je ti e krejt qashtu rend” i kishte thënë Kurti-Kelmendit kohë më parë.

Në fund Kelmendi e mbyll shkrimin duke pyetur “Çka do t’i thoshte Albini i kafeterisë Albinit kryeministër për sulmin ndaj Klan Kosovës?!

Reagimi i plotë:

Back to top button