LAJME

Pamje të rënda: Babë e bir rrihen brutalisht nga zyrtari i Policisë së Kosovës dhe djali i tij

Urim e Arian Dobruna, babë e bir, janë rrahur brutalisht mbrëmjen e 22 majit në lokalin e tyre në Gjakovë.

Problemet mes familjeve Dobruna e Pepaj, herën e fundit përfunduan me rrahje e lëndime serioze.

Portali Kallxo.com ka publikuar pamje të mbrëmjes së 22 majit të këtij viti, në të cilat shihet se fillimisht Urim Dobruna kishte dalë nga lokali dhe shihet deri sa sulmohet nga Shelbim Pepaj.

Dobruna kthehet brenda lokalit dhe pas pak sekondash shihet Arian Dobruna, djali i Urimit, deri sa del e më pas shihen Pashuk Pepaj, pjesëtar i Policisë së Kosovës si staf civil, jashtë detyrës zyrtare dhe djali i tij, Shelbim Pepaj, derisa nisin ta sulmojnë edhe këtë të dytin.

Pamjet tashmë i posedon edhe Prokuroria e Gjakovës, ndërsa rasti është iniciuar edhe në Polici edhe në Inspektoratin Policor të Kosovës.

Këta të fundit kanë thënë se Pashuk Pepaj së bashku me djalin e tij janë arrestuar ndërsa Gjykata ndaj të njëjtëve ka caktuar fillimisht masën e paraburgimit.

Disa ditë pas paraburgimit, Prokuroria në Gjakovë kishte kërkuar që kjo masë t’i zëvendësohej dhe Pashuk e Shelbim Pepaj të dërgohen në arrest shtëpiak.

Back to top button