LAJME
TOP LAJMI

Ngjarje e rëndë për familjen Hajra, kjo është 29 vjeçarja nga Skenderaj që vdiq në vetaksident

Mirjeta Hajra e moshës 29 vjeçë, nënë e 2 fëmijeve, ka ndërruar jetë sot pas një vet-aksidenti në rrugën për fshatin Rakinicë, të Komunës së Skenderajt.

Burimet e rajonit brenda stacionit policorë në Skenderaj, kanë treguar se vetëaksidenti është zbuluar vetëm pas 4 orësh nga momenti i ndodhjes.

Rajoni ka zbuluar se viktima ishte dërguar me urgjencë në spitalin rajonal në Mitrovicë për trajtim, mirëpo s’ka arritur t’i përballojë plagët e marra dhe ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka konfirmua zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Në aksident është përfshirë një veturë, ku si pasojë e aksidentit lëndime ka pësuar drejtuesja e veturës. Ndërsa rreth orës 13:40, është raportuar se si pasojë e lëndimeve në aksident në  Spitalin Rajonal në Mitrovicë,  ka vdekur drejtuesja e veturës,  viktima femër / kosovare e  moshës rreth 29 vjeçare”, thuhet në njoftim.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i pajetë i 29-vjeçares është dërguar në IML për obduksion.

Back to top button