LAJME

Moti sot, temperaturat e larta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vapë.

Sipas IHK-së, në vlerat e temperaturave minimale parashihen rritje të lehta, ku ato do të sillen mes 15 dhe 18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet për 2-3 gradë parashihen të kenë ulje.

Ato do të sillen mes 31 dhe 33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Back to top button