LAJMETOP LAJMI

Memli Krasniqi: Nuk shkojmë në kullën e Jasharajve dhe nuk e kam mendu që duhet me shku

I ftuar në emisionin “Debat Plus” te Ermal Panduri, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është pyetur se cilat janë raportet me familjen Jashari dhe përse nuk ka shkuar në kullën e familjes Jashari siç bënë liderët e partive tjera me 5, 6 dhe 7 mars.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është përgjigjur se nuk shkojmë në kullën e Jasharajve dhe nuk e kam mendu që duhet me shku.

Ai tutje është arsyetuar që kinse asnjëherë në PDK nuk ka qenë traditë vizita në kullën e Jasharajve por jo deklaratë e tij nuk qendron sepse PDK një kohë ka shkuar në kullën e Jasharajve por vitet e fundit veprimet e tyre ndaj kësaj familje në emër të së cilës edhe janë rritur si parti kanë qenë aspak të drejta, madje edhe fyese. /Gazeta Sociale/

Back to top button