LAJME
TOP LAJMI

“Kosova zemra jonë”, tifozët kuqezi elektrizojnë stadiumin me këngën e Adem Jasharit

Tifozët kuqezi ishin zemra në ndeshjen e luajtur një natë më parë në “Air Albania”, ku kombëtarja e Shqipërisë fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Moldavisë.

Të veshur me ngjyrat kombëtare dhe flamuj kuqezi, ata krijuan një atmosferë fantastike, teksa dhanë mbështetjen maksimale për kombëtare kuqezi.

Në një moment, tifozët shqiptarë janë solidarizuar me Kosovën me këngë patriotike e me portretin e Adem Jasharit, duke treguar mbështetjen e tyre për situatën në veri.

Back to top button