LAJME

Kërcet grushti në liftin e një banese në Fushë Kosovë, tre të rinj rrahen brutalisht

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri e kërcënimeve e përleshjeve mes të rinjve në vendin tonë. Për pasojë, konfliktet jo rrallëherë eskalojnë edhe në rrahje brutale, për çka nevojitet ndërhyja e Policisë, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur të shtunën në ashensorin e një ndërtese në Fushë Kosovë, ku tre persona janë përfshirë në rrahje, pas një mosmarrëveshje me njëri-tjetrin.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se tre të dyshuarit, D.M., A.B., dhe D.M., u futën në sherr duke u rrahur mes vete dhe për pasojë dy prej tyre mbetën të lënduar.

Posa rasti është denoncuar, të njëjtat burime thonë se Policia ka intervenuar në vendin e ngjarjes, ku janë marrë informacionet e para, ndërsa dy të dyshuarit që u lënduan janë dërguar në spital për trajtim mjekësor.

Sipas informacioneve të para, i dyshuari A.B., ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe tashmë po trajtohet në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku po ruhet nga Policia.

Ndërsa i dyshuari tjetër D.M., është shoqëruar në stacion policor, ku ka dhënë deklaratën e tij lidhur me rastin dhe pas intervistimit, është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka iniciuar rast në drejtim të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”, ndërsa edhe ndaj të dyshuarit tjetër kanë nisur hetimet.

Sinjali do të ju mbajë të informuar me detajet e reja.

Back to top button