LAJME

Haxhiu: Shteti i Kosovës nuk duhet të tërhiqet përballë huliganëve dhe strukturave paralele serbe

Sot kanë filluar punën kryetarët e rinj në tri komuna në veri të vendit, mes tensionesh e rezistencës nga banorët serbë të veriut.

Ndaj kësaj situate ka reaguar edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Bekim Haxhiu, i cili ka thënë se shteti nuk duhet të tërhiqet, raporton Gazeta Online Veriu.info.

“Shteti i Kosovës nuk duhet të tërhiqet për shkak të tensioneve e dhunës së huliganeve dhe strukturave paralel të organizuar nga Beogradi.” – shkruan Haxhiu.

Postimi i plotë:

Kryetarët e zgjedhur te Komunave Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq sot filluan ditën e parë të punës me shumë tensione për shkak të dhunës së ushtruar nga strukturat paralel të Serbisë.

Shteti i Kosovës nuk duhet të tërhiqet për shkak të tensioneve e dhunës së huliganeve dhe strukturave paralel të organizuar nga Beogradi.

Çdo tërheqje e Qeverisë nga sundimi i ligjit dhe sovranitetit do të thotë AUTONOMI për serbët në Veri.

Back to top button