LAJME
TOP LAJMI

Grenell për drekë te Rama: Duhet bërë më shumë për ta liruar Hashim Thaçin

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell është duke qëndruar për vizitë në Shqipëri. Ai ka takuar sot kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, me të cilin edhe kanë ngrënë drekë.

Gernell ak thënë se janë pajtuar se duhet bërë më shumë për të liruar Hashim Thaçin i cili po mbahet në burgun e Hagës që nga viti 2020.

Sipas tij, akuzat kundër Thaçit janë të rreme dhe se dëshmitarët “kanë deklaraur se ato janë mainpuluar nga Jack Smith”

“Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se ato janë manipuluar nga Jack Smith”.

Back to top button