LAJME

E çuditshme: Misteret e qytetit të Vitisë do t’ju lënë pa fjal – Ja çfarë gjendet aty!

Autori i emisionit Kojshia Show, së fundmi ka realizuar një film dokumentar për qytetin e Vitisë.

Ky dokumentar ka ardhur si një monografi për këtë qytet, ku për herë të parë janë janë bërë të njohura për publikum disa nga misteret dhe artefaktet në këtë qytet me rrethinë.

Për historinë e qytetit të Vitisë kanë folur edhe kryetari i komunës, Sokol Haliti si dhe historiani Nazif Laçi.

Për më shumë ndiqeni videon e dokumentarit më poshtë:

Back to top button