LAJME

Zëri i masakrave të Kosovës gjykohet në Hagë, Haxhiu nderon të vrarët në Beograd

Pas sulmit masiv në një shkollë në Beograd, ku një 14-vjeçar vrau 8 nxënës dhe rojën e shkollës, organizimi i festivalit Mirëdita Dobërdan në Prishtinë, është nisur me një minutë heshtje në nder të viktimave.

Në këtë event kanë marrë pjesë edhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq.

Në shenjë nderimi me viktimat në Beograd, ësht mbajtur një minutë heshtje ndërsa këtij nderimi i bashkangjitet edhe ministrja Albulena Haxhiu dhe ministri Nenad Rashiq.

Back to top button