LAJMESOCIALE

Sulmohet fizikisht gruaja në Drenas, edhe pas urdhërit nga gjykata

Një burrë është arrestuar mbrëmë në Gllogoc, pasi i njëjti ka sulmuar gruan për të cilën kishte urdhër nga gjykata të mos i afrohej.

Pas shqetësimeve nga i dyshuari viktima është dërguar për trajtim mjekësor.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë i policisë:

”Gllogoc 11.05.2023-15:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar , pasi që i njëjti nuk ka respektuar urdhërin mbrojtës të lëshuar nga gjykata kompetente, ndaj viktimës femër kosovare. Viktima pas shqetësimeve të marra ka pranuar tretman mjekësor dhe më pas është liruar. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.”

Back to top button