LAJME

Shtëpia u përfshi nga flakët në Prishtinë, momenti kur minjtë kërcejnë nga dritarja për t’i shpëtuar zjarrit

Në mëngjesin e sotëm një shtëpi në Prishtinë ësht përshirë nga flaka, nuk ka të lënduar.

Në Lagjen “4 Llullat” në Prishtinë një shtëpi është kapluar nga zjarri dhe nga ky zjarrë është kapur momenti kur minjët kërcëjnë nga dritarja për ti shpëtuar zjarrit.

‘’Rreth orës 08:45, është pranuar informata për një zjarr në rrugën “Shaban Polluzha” në Prishtinë.Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes ku ka ftuar zjarrfikësit me qëllim të lokalizimit të zjarrit si dhe zyrtarët e KEDS-it. Dyshimet e para sugjerojnë që nga zjarri të jenë përfshirë disa mbeturina përpara një objekti të pabanueshëm’’, ka thënë Agron Borovci- zëdhënës në Policinë e Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Më tutje Borovci ka thënë se aktualisht nuk raportohet për të lënduar përveç dëmeve materiale.

 

Back to top button