LAJME

Shpërthim i fuqishëm në Paris, përfshihen nga flakët disa ndërtesa (Video)

Një shpërthim gazi ka ndodhur në Paris të mërkurën, duke shkaktuar djegien e disa ndërtesave, tha një zyrtar lokal i Parisit.

Policia u bëri thirrje njerëzve që të shmangnin zonën e Val de Grace, pasi fasada e një ndërtese u shemb dhe zjarri dukej se ishte përhapur në ndërtesat fqinje.

Vetëm pas orës 17:00, vendasit përshkruan një shpërthim të madh dhe një shpërthim më të vogël. Një burrë i tha radios publike France Info: “Ishte tronditëse. Është një fatkeqësi”.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë, zjarrfikësve dhe ambulanca.

BFMTV raportoi se të paktën katër persona ishin në gjendje kritike.

Back to top button