LAJME
TOP LAJMI

Pasagjerja humb këmbën aksidentalisht në aeroport

Ajo u dërgua me urgjencë në Spitalin Bhumibol Adulyadej për trajtim pasi amputimi urgjent i këmbës së saj të majtë u krye nga një ekip mjekësor në aeroport.

Pamjet nga kamerat e sigurisë në terminalin e brendshëm të aeroportit tregojnë se pasagjeri u rrëzua në orën 8:30 të mëngjesit pasi u godit nga një valixhe ndërsa ishte në vendkalim midis portave të nisjes katër dhe pesë.

Këmba e saj u mbërthye në skajin e rripit transportues pasi u rrëzua.

Imazhet grafike të publikuara në mediat në gjuhën tajlandeze dhe në Facebook, tregojnë një grua të re me dhimbje dhimbshme duke luftuar për të çliruar këmbën e saj nga një rrip transportieri.

E reja ishte gati të hipte në një fluturim për të udhëtuar në Nakorn Sri Thammarat.

Zyrtarët e aeroportit thonë se po hetojnë ngjarjen dhe do të nxjerrin një raport për shkakun e aksidentit pasi të kenë përfunduar hetimet.

Karun Thanakuljeerapat, drejtori i aeroportit, tha se vendkalimi ishte mbyllur ndërsa inxhinierët hetojnë shkakun e aksidentit.

Aksidenti nuk do të çojë në vonesa në fluturimet që mbërrijnë apo nisen nga aeroporti, tha ai.

Menaxhmenti i aeroportit shprehu ngushëllime për viktimën dhe tha se do t’i paguanin faturat mjekësore si dhe do ta kompensonin për humbjen e këmbës së saj të majtë, thuhet në një postim në faqen e aeroportit në Facebook.

 

TAGS

Back to top button