LAJME

Pamje të frikshme, bresheri dëmton rëndë aeroplanin, detyrohet të bëjë ulje emergjente

Në Itali moti ka qenë ekstrem prej ditësh: ndërsa në pjesën jugore të vendit dhe në Siçili, nxehtësia mbi 40 gradë po shkakton mungesë uji dhe ndërprerje të energjisë elektrike, stuhitë brutale po bëjnë kërdinë në veri. Periudha e gjykimit ka tashmë një fatalitet: një grua 58-vjeçare vdiq në qytetin e Lissone pasi një pemë ra mbi të gjatë stuhisë, raporton Gazeta Sociale.

Dhe një aeroplan nga Milano në Nju Jork iu desh të bënte një ulje emergjente në aeroportin Fiumicino të Romës, pasi avioni u dëmtua në motin djallëzor. Fluturimi 185 i Delta Airlines u ngrit në orën 12:50 të së hënës, por u kap nga një stuhi e fortë breshëri menjëherë pas ngritjes. Njëri nga krahët ishte dëmtuar dhe hunda e avionit ishte thyer gjithashtu, kështu që Boeing 767-300 nuk mund të vazhdonte udhëtimin e tij.

Back to top button