LAJME

Nis takimi i Edi Ramës me Vjosa Osmanin, ende nuk dihet për takimin me Kurtin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka prit në takim homologun e saj shqiptar, Edi Ramën.

Ndërkaq, ende nuk dihet nëse kryeministri, Albin Kurti, do të takohet me kryeministrin shqiptar.

Rama më herët gjatë një konferencë në Shkup deklaroi se “kur të shkoj në Kosovë kam akoma shpresë se Albini nuk e ka harruar kanunin që kur të vjen në shtëpi edhe hasmit i hapet dera dhe është e ndaluar që ta nxjerrësh deri kur ai të mbarojë fjalën”.

Back to top button