LAJME

“Më në fund”, Von Cramon reagon pasi DASH i kërkon Vuçiqit t’i lirojë 3 policët

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar shkurtimisth pas komunikatës për media të lëshuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në të cilën bëhet thirrje për lirimin e menjëhershëm të tre policëve, meqë SHBA konstaton se vazhdimi i mbajtjes së tyre është bërë nën akuza të rreme dhe pa bazë ligjore.

“Më në fund”, ka shkruar von Cramon në profilin e saj, duke shpërndarë komunikatën e DASH-it, raporton Express.

Back to top button