LAJME
TOP LAJMI

Komandant Remi ftohet për të dëshmuar në Hagë

Me ftesë të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, Rrustem Mustafa do të paraqitet në Hagë për të dëshmuar rreth organizimit të UÇK-së dhe pretendimeve të prokurorisë në procesin gjyqësor kundër ish krerëve të UÇK-së, raporton Gazeta10.

Ish komandanti i Zonës së Llapit e ka konfirmuar për Kanal 10 se do të udhëtoj në Hagë.

“Javën e ardhshme jam ftuar të dëshmoj në Hagë. Do ta mbroj të vërtetën e luftës së UÇK-së”, ka thënë Mustafa. 

Back to top button