LAJME

Haxhiu i drejtohet opozitës me gjeste: Mshelne gojën

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu i ka kërkuar deputetëve të opozitës “ta mbyllin gojën”,

Kështu ka lënë të nënkuptohet ajo përmes gjesteve që ka bërë në Kuvend.

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës për të dytën herë më radhë kanë bllokuar foltoren e Kuvendit të Kosovës, pasi kryeparlamentari Glauk Konjufca tentoi ta vazhdojë seancën.

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, tha se sipas rregullores së Kuvendit kur bëhet rrëmujë dhe deputetët nuk e dëgjojnë kryeparlamentarin është detyrim ligjor që të ndërpritet seanca.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka vazhduar me punimet e seancës së sotme.

Ai i ka kërkuar mbrojtjes së Kryeministrit Kurti ta lëshojnë sallën, ndërsa deputetëve të PDK-së ta lirojnë foltoren të cilën e kanë bllokuar.

Back to top button