LAJME

E dhimbshme: Kjo është 16 vjeçarja që vdiq në një aksident me traktor

Të hënën, në Qendrën Klinike Universitare ka vdekur gruaja e cila u aksidentua me traktor më 11 korrik në fshatin Turjakë të Pejës.
Gruaja e cila humbi jetën si pasojë e aksidentit me traktor, është Shkurtë Gashi, e lindur në vitin 2007.
Varrimi i të ndjerës do të bëhet të mërkurën në fshatin Buqan.
Ndryshe, viktima në këtë aksident kishte marrë lëndime të rënda trupore dhe pas trajtimit në Spital të Pejës ishte dërguar në QKUK në Prishtinë.
“Ju informojmë se me datë 11 korrik 2023, rreth orës 09:30, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Turjakë – Pejё. Nё kёtё aksident ishin tё involvuar njё makinё punuese (traktor), dhe vozitёsja e traktorit, e cila si pasojё e aksidentit kishte pёsuar lëndime tё rёnda trupore, e njëjta ёshtё dёrguar nё Spitalin Rajonal nё Pejё, e mё pas pёr shkak tё natyrёs sё lëndimeve ёshtё dёrguar nё QKUK – Prishtinё” – thuhet në njoftim.
Mund të jetë një imazh i 1 person, duke buzëqeshur dhe spital
Back to top button