LAJME

Dyshohet për të vdekur në Valbonë, Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës niset për asistim

Dy turistë të huaj dyshohet se kanë humbur jetën në Luginën e Valbonës.

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës, ka konfirmuar për Klankosova.tv, se kjo është arsyeja se pse janë nisur për në Valbonë, gjithashtu edhe për të oftuar ndihmë në aksionin e kërkim-shpëtimit, pasi që dyshohet se ka persona të tjerë të bllokuar.

“Dyshohet se turistët kanë rrëshqitur në një humnerë”, ka thënë njëri prej anëtarëve të këtij shërbimi, derisa ka treguar se nga Kosova është nisur një ekip prej 10 vetash për ta asistuar shërbimin e kërkimit dhe shpëtimit të Shqipërisë.

Back to top button