LAJME

7-vjeçarja kosovare rrezikoi të mbytej në Shëngjin, shpëtohet nga turistët

Një 7-vjeçare nga Kosova ka rrezikuar të mbytet në plazhin e Ranës së Hedhur në Shëngjin, teksa po lahej në det.

Sipas TopChannel, ishin pushuesit e tjerë të cilët e kanë nxjerrë nga uji e më pasë i kanë njoftuar rojet bregdetare në lidhje me rastin.

E mitura është jashtë rrezikur për jetë dhe po merr mjekim në spitalin rajonal të Lezhës.

Back to top button